„Wygrałam dwuletni rejs katamaranem dookoła świata!”

Jeśli w życiu bogactwo jest dobrem pożądanym –
cóż cenniejszego niż Mądrość, która wszystko sprawia?

Księga Mądrości

Miałem kiedyś przygodę, brałem wtedy udział w eliminacjach do programu BAR emitowanego w telewizji. Byłem we Wrocławiu. Do sali, gdzie była komisja eliminacyjna wszedłem ja, jakiś chłopak i dziewczyna.

Po wyjściu z sali ta dziewczyna, która była z nami rozpłakała się, ponieważ uważała,że została potraktowana przez komisję eliminacyjną w naprawdę paskudny sposób.W gruncie rzeczy nikt poza nią tego nie widział, ale ona była przekonana, że została upokorzona i nigdy więcej nie otrzyma takiej szansy, aby się pokazać w TV. Płakała później przez pół nocy, kiedy siedzieliśmy na dworcu PKP czekając na nasze pociągi. Siedzieliśmy razem we trójkę przy stoliku, a ona użalała się nad sobą.

Miałem przy sobie książkę o niezwykłych zbiegach okoliczności i o tym, że marzenia się spełniają. Książka w stylu “Moc podświadomości” ale nie pamiętam jaki to dokładnie był tytuł. Dałem jej książkę i powiedziałem, że przyniesie jej szczęście.Każde z nas wsiadło w swój pociąg i pojechało do domu. Dwa tygodnie później dostałem od niej SMS, który brzmiał mniej więcej tak:

„Kuba, miałeś rację. 
Wygrałam dwuletni rejs
katamaranem dookoła świata!”

Przypominam sobie teraz jak płakała, że całe jej życie legło w gruzach… a dwa tygodnie później skakała z radości, ponieważ wygrała rejs dookoła świata. Czy Ty masz szansę wygrać dwuletni rejs dookoła świata katamaranem? A może masz szansę na coś lepszego? Może już za dwa tygodnie?

twitter.com/przedmonitorem